Sociálne prepojenie

Array

User menu

Ponuka pripravovaných DVD noviniek na mesiac október - 1. časť

  Kinohity na DVD. Medzi najzaujímavejšie a predpokladám aj divákmi vyhľadávané filmy, by mala patriť nasledujúca trojica filmov. The Artist – film, ktorý si podmanil francúzskych divákov a potom dobyl Hollywood. Nemý, čiernobiely film z obdobia začiatku filmovej éry, ziskom 5 Oscarov prekonal obavy štúdii ohľadne námetu a u divákov zaznamenal nevídaný úspech. Na DVD ho uvedie distribučná sieť Bonton 31.10. 2012. Nominácie na Oscara získal aj film Môj týždeň s Marilyn. Skvelý výkon herečky Michelle Williams nestačil síce na zisk sošky, napriek tomu film zabodoval u divákov. Skutočná story Marilyn Monroe, ktorá prichádza do Británie natáčať ďalší film a svojim kúzlom poblázni jedného z členov štábu. Film na DVD vychádza 10.10.2012. Tretím filmom je asi najočakávanejší film tohto roka, ktorý však nenaplnil svoje ambície. Sci-fi triler Prometheus od režiséra Ridleyho Scotta. Veľkolepý návrat k sci-fi žánru (autor Votrelca a Blade Runnera) sa nepodaril na 100%, napriek tomu film ponúka skvelé vizuálne a herecké zážitky. Opäť v distribúcii Bonton film na pultoch od 10.10.2012.

 Umelec / The Artist     Môj týždeň s Marilyn     Prometheus

            

Český a Slovenský film na DVD. V októbri vychádza niekoľko česko - slovenských filmov a hovoriť, ktorý z nich sa oplatí vidieť je veľmi zapeklité. Preto ich len spomenieme a odporučíme iba jeden. Ten má však minimálne európske parametre. 24.10.2012 vychádza hudobný film Don´t stop od režiséra Richarda Řeřicha – je rok 1983 a do Československa konečne dorazil PUNK.  Ďalším filmom je komédia Marie Poledňákovej. Dva roky po diváckom hite Líbaš jako Bůh prichádza voľné pokračovanie komédie Líbaš jako ďábelna DVD od 24.10.2012. Rodinnou komédiou je aj film Láska je láska a ako už naznačuje názov, tej lásky tam bude dostatok. Vychádza v distribúcii Magic Box 17.10. 2012. S rodinnými komédiami nekončíme a v ponuke nových DVD uvidíte aj film Modrý tiger a komédiu Probudím sa včera, ktorá pracuje s motívom cestovania v čase. Z októbrovej ponuky jednoznačne vyčnieva kolekcia Jana Švankmajera. Na DVD sa tak dostanú konečne všetky jeho celovečerné filmy. Hlavne film Lekce Faust, kde v hlavnej úlohe exceluje Petr Čepek, poteší náročného diváka. V kolekcii sa nachádzajú tieto filmy: Něco z Alenky, Lekce Faust, Otesánek, Přežít svúj život, Spiklenci slasti a Šílení.

Don´t Stop  Líbáš jako ďábel  Láska je láska  Modrý tiger  Probudím se včera

                                                                          Kolekcia Jana Švankmajera - 6 DVD

Britský a európsky film... Julia Delpy je známa ako herečka, ale v posledných rokoch si svoje filmy aj režíruje. Komédia 2 dni v New Yorku je inváziou Francúzov na americkú kultúru – v hlavnej úlohe práve Julia Delpy a Chris Rock. Milým prekvapením je britský film Albatross. Film zo súčasnosti so skvelým ženským obsadením vychádza na DVD 12.10.2010. Z histórie čerpá ďalší britský film Hystéria. Romantická komédia s tradičným anglickým humorom, rozpráva príbeh mladého doktora, ktorý sa snaží používať netradičné metódy pri liečbe hysterických žien.

 2 dni v New Yorku    Albatros       

         

Stará klasika prvýkrát na DVD... Nevideli sme ich v kine a v televízii sa ich nikdy nedočkáte. Po prvýkrát na DVD vychádzajú aj filmy staršie ako 30 rokov. Jedným z nich je kultová klasika Rituál z roku 1973. Hororové majstrovské dielo režiséra Robina Hardyho rozpráva príbeh seržanta Howieho, ktorý vyšetruje zmiznutie mladej ženy. Vyšetrovanie ho zavedie na odľahlý ostrov, kde žije záhadná sekta vedená Lordom Summerislom. Magix Box uvedie aj ďalšiu premiéru starej klasiky. Britská krimikomédia Zlaté veže (1951) získala Oscara za scenár a diváka od začiatku zaujme svojim námetom. Zamestnanec banky sa pokúsi okradnúť svojho zamestnávateľa, ale ako to už býva, všetko sa zamotá a oblafnúť musí aj Scotland Yard.

                                            Rituál              

V prvej časti chystaných filmových noviniek predstavím ešte trojicu DVD. V dramatickom príbehu otca a syna – V otcovom tieni, si zahral Robert de Niro jednu z hlavných postáv. Mladý Nick Flynn vyrastá bez otca a chce sa stať spisovateľom. Začne pracovať v útulku pre bezdomovcov a práca ho baví. Jedného dňa, však v útulku natrafí na svojho otca a pre oboch je to šanca na spoločnú budúcnosť...Druhým filmom je hororová žánrovka Chata v horách. Klasický scenár, kde sa päť priateľov vyberie dovolenkovať na odľahlú chatu a nečaká ich tam nič dobré, nie dodržaný tak, ako to býva. Chata v horách je ohromujúci horor, ktorý obracia na ruby omieľané klišé. V distribúcii Bonton film na DVD od 10.10.2012. Zo seriálovej ponuky môžeme odporučiť ocenenú vojnovú klasiku Bratstvo neohrozených – 10 dielov na 5 diskoch nie je pravou novinkou, ale prvýkrát vychádza kolekcia v českom dabingu.

   V otcovom tieni